Internetowa Giełda Towarowa NetBrokers jest największą w Polsce platformą skierowaną do firm działających na rynku rolno-spożywczym.  
 
 
wersja polska
wersja angielska
wersja rosyjska
 
Tabela ofert
 Kod firmy:
 ID:
 Hasło:
Wejście Rejestracja
   
 
  | O firmie | Cennik | Reklama | Informacje prasowe | Instrukcja obsługi | Kontakt | Charakterystyka Tabeli Ofert |
 
   
 
Miejsce na Twoją
reklamę
Miejsce na Twoją
reklamę
 
 
      Wyświetlanie wyników: 10 25 50 wszystkie                waluty online: [Bankier.pl]
 
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | na dół | strona główna | administrator |     
 
 
Unia Europejska
  Wspólna Polityka Rolna
- Informacje ogólne
- Dopłaty bezpośrednie
- WPR na lata 2014-2020
- Płatności bezpośrednie

-

Handel zagraniczny
- Portal UE
   
Rynki towarowe
  Mięso
- Notowania
- Notowania rynków zagranicznych
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW: [ wieprzowina, wolowina, drób, baranina ]
  Zboże
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Pasze
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Owoce i warzywa
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Mleko
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Cukier
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Prognozy
- Ogólne,    Mięso
- Zboże,      Mleko
  Wykresy cen towarów
- Wykresy z tabeli NetBrokers
   
Wokół rynków
- Środki ochrony roślin [10]
- Pasze i dodatki [37]
- Przyprawy i osłonki [19]
- Maszyny i urządzenia [27]
- Usługi transportowe [74]
- Wędliny [14]
- Magazyny, chłodnie, itp. [44]
   
 
 
Opracowania
www.netb.pl
2019-03-06
10 najciekawszych wydarzeń w branży spożywczo-handlowej w lutym 2019

Na 10 najciekawszych wydarzeń lutego 2019, aż 7 dotyczyło tematów konsolidacji! Wynika z tego, że średnio co 4 dni dowiadywaliśmy się o nowej transakcji na rynku rolno-spożywczo-handlowym. Luty był niezwykle ciekawy - zobaczcie nasze unikalne zestawienie.

1. W końcówce stycznia branżę spożywczą "zajęła" afera zapoczątkowana przez dziennikarzy programu "Superwizjer" w TVN. Chodzi o nielegalny ubój chorych krów, który został pokazany kilka dni temu w reportażu telewizyjnym. Odbywał się on w nocy bez nadzoru weterynaryjnego w rzeźni w powiecie Ostrów Mazowiecka. Ze Słowacji, Czech, Litwy, Szwecji, Francji czy Finlandii przez niemal cały luty płynęły niepokojące sygnały o skandalu w Polsce. To - zdaniem ekspertów - może negatywnie wpłynąć na eksport polskiego mięsa. Czytaj dużą analizę: Mięso na wtorek: Czarny tydzień polskiej wołowiny
czytaj: http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/mieso-na-wtorek-czarny-tydzien-polskiej-wolowiny,167742.html

2. 1 lutego 2019 roku zarząd Hortex sp. z o.o. podpisał ze spółką Bewa sp. z o.o. warunkową umowę nabycia udziałów w spółce Jurajska sp. z o.o. Finalizacja transakcji przejęcia uwarunkowana jest uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zgodnie z zapowiedzią producent mrożonek i soków buduje trzecią nogę biznesową - i wchodzi na rynek wody.

3. ZMB Capital, właściciel Ustronianki, podpisał wstępną umowę zakupu 100% udziałów w spółce Hoop Polska z dotychczasowym właścicielem – spółką Kofola ČeskoSlovensko. Przewidywane zamknięcie transakcji nastąpi wiosną tego roku.

4. Gastromall Group - operator takich konceptów restauracyjnych jak Olimp - jako inwestor strategiczny przejmuje udziały w sieci Makarun Spaghetti and Salad i zapowiada dynamiczną ekspansję na rynku krajowym i zagranicznym. Głównym celem współpracy jest osiągnięcie znaczącego wzrostu przychodów i zysków z rynku, przy wykorzystaniu w dużej skali efektu synergii.

5. ZM Henryk Kania poinformował, że obserwuje wzmożone zainteresowanie spółką ze strony potencjalnych istotnych i strategicznych inwestorów. Przyjęto uchwałę dotyczącą rozpoczęcia procedury wyboru doradcy w procesie potencjalnego pozyskania istotnego lub strategicznego inwestora, w tym badania możliwości dokonania strategicznych zmian struktury bilansu lub struktury własnościowej spółki. W wyniku tego procesu może (lecz nie musi) podjąć decyzję o podjęciu działań w celu pozyskania znaczącego inwestora (w tym branżowego lub private equity).
6. Oshee Polska sp. z o.o. złożyła wniosek do prezesa UOKiK o zamiarze przejęcia wyłącznej kontroli nad spółka Sonko sp. z o.o. z siedzibą w Bielanach Wrocławskich oraz pośrednią wyłączną kontrolę nad jej spółką zależną – Sonko GmbH z siedzibą w Berlinie, Niemcy. Transakcja jest kolejnym etapem rozwoju spółki Oshee, w którą pod koniec roku zainwestowały Fundusze Innova Capital i UNO Capital.

7. Do UOKiK trafił wniosek TFI Capital Partners w sprawie Piotra i Pawła. Chodzi o okres, w którym instytucja finansowa nie musi mieć zgody UOKiK na koncentrację. Na podstawie art. 23 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów instytucja finansowa może złożyć wniosek o przedłużenie rocznego terminu na odsprzedaż przejętej spółki. Art. 23 mówi, że Prezes Urzędu na wniosek instytucji finansowej może przedłużyć, w drodze decyzji, termin, o którym mowa w art. 14 pkt 2, jeżeli instytucja ta udowodni, że odsprzedaż akcji albo udziałów nie była w praktyce możliwa lub uzasadniona ekonomicznie przed upływem roku od dnia ich nabycia.

8. Firma Jantoń 27 lutego podpisała umowę przejęcia spółki Platinum Wines, jednego z kluczowych w naszym kraju dystrybutorów i importerów win gronowych. Przejęcie stanowi kolejny etap realizacji strategii rozwoju firmy Jantoń, zakładającej m.in. intensywną rozbudowę portfolio w kategorii win gronowych.

9. Purella zapowiada, że wprowadzi superfood z salonów na rynek masowy. - Chcemy wejść z naszymi nowościami bardzo szeroko, do każdej pani domu, by pokazać, że superfood powinien być obowiązkowym dodatkiem w każdej kuchni - mówi w rozmowie z portalspozywczy.pl Artur Gajewski, dyrektor marketingu Purella. Więcej: Purella wprowadzi superfood z salonów na rynek masowy
czytaj: http://www.portalspozywczy.pl/owoce-warzywa/wiadomosci/purella-wprowadzi-superfood-z-salonow-na-rynek-masowy,168328.html

10. Znany szef kuchni Grzegorz Łapanowski z gastronomii wkroczył w sam środek branży spożywczej. Razem z Mirą Klepacką i Sebastianem Twarogalem zainwestował w zakład produkcyjny. Tak powstała marka Old Friends Kimchi. W planach jest sieć dystrybucji na całą Polskę. Pisaliśmy o tym na Horecatrends.pl: Z gastronomii na półkę sklepową. Grzegorz Łapanowski stworzył markę spożywczą
czytaj: https://www.horecatrends.pl/trendy/119/z_gastronomii_na_polke_sklepowa_grzegorz_lapanowski_stworzyl_marke_spozywcza,1434.html

Źródło: PM, www.portalspozywczy.pl

 
 
 
Tygodnik Finansowy
-Badanie: Jakie sieci handlowe Polacy lubią najbardziej?
-Rynek magazynowy dla e-commerce rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie (badanie)
-Sektor rolno-spożywczy: Co wpływa na spadającą popularność pracy tymczasowej?
-ARiMR zapowiada: Większe wsparcie dla grup producentów rolnych
-Ekspert: Drożejące warzywa i wieprzowina podbiły inflację, to jeszcze nie koniec
-Badanie: Prawie połowa konsumentów czeka na letnie wyprzedaże
-Badanie: 38 proc. transakcji w punktach handlowo-usługowych jest realizowanych za pomocą kart
-Faktoring młodszym bratem leasingu. Rynek będzie rósł w dwucyfrowym tempie
-Nowe drogi ekspresowe napędzają rynek magazynowy
-Spowolnienie gospodarcze wymusiło na firmach redukcję kredytu kupieckiego
-Bez współpracy biznesu z nauką, ludzkości zabraknie jedzenia
-Slogan reklamowy niezgodny z prawdą może sporo kosztować
-Outlet w Krakowie powstaje w nowym formacie
-Seniorzy to niedostatecznie rozpoznana kategoria przez branżę spożywczą


 
Archiwum
- Czerwiec 2019
 
Archiwum roczne
2007
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2006
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2005
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2004
I IX X XI
XII - - -
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | do góry | strona główna | administrator | 

   
 
 
E-mail: biuro@netb.pl,   Telefon: +48 12 687-55-00,  Faks: +48 12 395-32-76; +48 12 687-55-01.
 
  NetBrokers Sp. z o.o. dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich poprawnosci i nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.