Internetowa Giełda Towarowa NetBrokers jest największą w Polsce platformą skierowaną do firm działających na rynku rolno-spożywczym.  
 
 
wersja polska
wersja angielska
wersja rosyjska
 
Tabela ofert
 Kod firmy:
 ID:
 Hasło:
Wejście Rejestracja
   
 
  | O firmie | Cennik | Reklama | Informacje prasowe | Instrukcja obsługi | Kontakt | Charakterystyka Tabeli Ofert |
 
   
 
Miejsce na Twoją
reklamę
Miejsce na Twoją
reklamę
 
 
      Wyświetlanie wyników: 10 25 50 wszystkie                waluty online: [Bankier.pl]
 
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | na dół | strona główna | administrator |     
 
 
Unia Europejska
  Wspólna Polityka Rolna
- Informacje ogólne
- Dopłaty bezpośrednie
- WPR na lata 2014-2020
- Płatności bezpośrednie

-

Handel zagraniczny
- Portal UE
   
Rynki towarowe
  Mięso
- Notowania
- Notowania rynków zagranicznych
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW: [ wieprzowina, wolowina, drób, baranina ]
  Zboże
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Pasze
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Owoce i warzywa
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Mleko
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Cukier
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Prognozy
- Ogólne,    Mięso
- Zboże,      Mleko
  Wykresy cen towarów
- Wykresy z tabeli NetBrokers
   
Wokół rynków
- Środki ochrony roślin [10]
- Pasze i dodatki [37]
- Przyprawy i osłonki [19]
- Maszyny i urządzenia [27]
- Usługi transportowe [74]
- Wędliny [14]
- Magazyny, chłodnie, itp. [44]
   
 
 
Opracowania
www.netb.pl
2017-06-08
Magazyn ID Logistics w technologii 3D

ID Logistics, dostawca usług logistycznych specjalizujący się w logistyce kontraktowej, testuje innowacyjne narzędzie cyfrowego zarządzania przestrzenią magazynową. Przy współpracy z Gospodarczym Instytutem Analiz Przestrzennych (GIAP) przygotowany został w technologii 3D trójwymiarowy model wielkopowierzchniowego centrum logistycznego w Mszczonowie. Ma on ułatwić planowanie przestrzeni magazynowej oraz wspierać optymalizację i doskonalenie procesów logistycznych.

Model 3D mszczonowskiego centrum logistycznego powstał przy użyciu technologii firmy NavVis, która opiera się na skanowaniu obiektów za pomocą robota M3. Obecnie jest to jedna z najnowocześniejszych i najbardziej efektywnych metod skaningu laserowego, a ID Logistics jest pierwszą w Polsce firmą z branży logistycznej, która zdecydowała się na jej zastosowanie. Prace nad przygotowaniem modelu 3D przeprowadzone zostały w dwóch etapach. Najpierw robot M3 zeskanował wnętrze całego centrum logistycznego o łącznej powierzchni 45 tys. mkw, w tym część magazynową, biurową i zaplecze socjalne. Urządzenie wyposażone było w sześć wysokorozdzielczych kamer i trzy skanery laserowe, co pozwoliło na pozyskanie kompleksowych danych przestrzennych w postaci panoramicznych zdjęć oraz tzw. „chmury punktów”. Całkowity czas skanowania obiektu wyniósł zaledwie 15 godzin, w tym czasie M3 pokonał trasę o długości 8,4 km. Dzięki zastosowaniu NavVis kompletny wynik skanowania uzyskano kilkadziesiąt razy szybciej niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych metod. Drugim etapem była obróbka materiału cyfrowego zebranego przez M3, przeprowadzona na zewnętrznych serwerach GIAP. Wynikiem prac było powstanie modelu 3D obiektu, dostępnego za pomocą prostej w obsłudze aplikacji webowej IndoorViewer oraz przygotowanie danych do dalszego przetwarzania. Zeskanowanie centrum logistycznego pozwoli także na jego prezentację w technologii VR (Virtual Reality – rzeczywistość wirtualna), za pomocą okularów VR.

- Chcielibyśmy, aby efektem współpracy z firmą GIAP było stworzenie narzędzia dającego możliwość wygodnego i efektywnego planowania procesów. Możliwości takie zwiększają elastyczność naszych operacji, pozwalają na szybkie reagowanie na oczekiwania klienta, a często w przejrzysty sposób pomagają zaprezentować propozycje przyszłych zmian wyprzedzając jego oczekiwania. Jest to pierwszy taki projekt w środowisku magazynu wielkopowierzchniowego. Zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie go w naszym największym magazynie. Jeśli potwierdzimy potencjał, jaki niesie za sobą tego typu technologia, będziemy szukać dalszych obszarów jej zastosowania - mówi Piotr Krasoń, project manager ID Logistics Polska.
Obecnie ID Logistics sprawdza, jak efektywnie można wykorzystać model 3D i powstałą tym samym trójwymiarową mapę centrum logistycznego do cyfrowego zarządzania przestrzenią magazynową. Przy planowaniu przestrzeni magazynu kluczowe znaczenie ma możliwość wykonywania precyzyjnych pomiarów i mierzenia odległości pomiędzy różnymi punktami na mapie. Dzięki nawigacji czyli wyznaczaniu najlepszych tras prowadzących z punktu A do punktu B możliwe będzie m.in. wirtualne projektowanie tras dla magazynierów przygotowujących towar, przejazdu wózków widłowych czy wytyczanie dróg ewakuacyjnych. Sprawdzanie przebiegu i rozmieszczenia przestrzennego różnych tras pozwoli też na zaprojektowanie ich w sposób optymalny dla procesów magazynowych. To nie tylko oszczędza czas, ale także ułatwi przeprowadzanie testów nowych rozwiązań, bez konieczności fizycznej przebudowy obiektu. Kolejne korzyści będą się wiązać z możliwościami dokładnego mierzenia kubatury wnętrza magazynu i biur, podglądem i pomiarem sieci instalacji, automatycznym tworzeniem planów rozmieszczenia regałów czy inwentaryzacją obiektów z dokładnością do 0,5 cm. Dzięki trójwymiarowej mapie obiektu możliwe będzie także przekazywanie informacji o elementach wyposażenia magazynu, takich jak np. gaśnice, rampy przeładunkowe czy palety z towarami. W przypadku powtórnego skanowania, pozyskane zostaną zmiany, jakie zaszły w skanowanym obiekcie z dokładnością do 1 cm. Aplikacja IndoorViewer jest połączona z systemem kamer przemysłowych. Dzięki temu, po zaznaczeniu punktu na mapie symbolizującego kamerę, można będzie od razu zobaczyć rejestrowany przez nią obraz.

- Skaning laserowy znany jest w przemyśle, ale w gospodarce magazynowej nie był do tej pory stosowany z uwagi na wysokie koszty tradycyjnych metod skanowania. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii zdecydowaliśmy się na zaoferowanie skaningu w branży logistycznej. Szukaliśmy klienta, który jest zarówno znaną marką o globalnym zasięgu jak i otwartym na nowe technologie. ID Logistics bardzo szybko dostrzegł zalety, jakie niesie ze sobą skaning 3D i zaprosił nas na próbny skaning powiązany z prezentacją systemu. Pracownicy ID Logistics już na pierwszym spotkaniu wskazywali dodatkowe zastosowania i korzyści, jakie oferuje spółka GIAP - mówi Sławomir Hemerling-Kowalczyk, prezes zarządu, Gospodarczy Instytut Analiz Przestrzennych (GIAP).
- Dzisiejsza logistyka to coś więcej niż tylko terminowe dostarczanie towaru zgodnego z zamówieniem klienta. Chęć ciągłego doskonalenia procesów, podnoszenie ich jakości oraz wydajności skłania nas do poszukiwania nowych możliwości i technologii. Często są to zupełnie nowe technologie, czasami adaptacja narzędzi niestosowanych jeszcze w logistyce. Propozycja GIAP wydała się nam niezwykle interesująca i choć jest to pierwsze zastosowanie tego typu narzędzi w logistyce magazynowej, niesie za sobą niezwykły potencjał - podsumowuje Piotr Krasoń, project manager ID Logistics Polska.

Skaning laserowy – nowoczesna technologia pozyskiwania informacji o kształcie obiektu. Polega ona na bardzo szybkim wyznaczeniu za pomocą pomiaru laserowego współrzędnych X, Y, Z ogromnej liczby punktów. Zbiór wynikowy, tzw. "chmura punktów", umożliwia wygenerowanie trójwymiarowego modelu skanowanego obiektu.

Gospodarczy Instytut Analiz Przestrzennych (GIAP) – firma informatyczna zajmująca się produkcją oprogramowania z zakresu Geograficznych Systemów Informacyjnych. GIAP to jedyny w Polsce dystrybutor technologii NavVis, oferującej najnowocześniejszą na świecie i najbardziej efektywną metodę skaningu laserowego.
Źródło: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl

 
 
 
Tygodnik Finansowy
-Rosną globalne wydatki na cyfrową transformację
-Możliwości zakupowe Polaków rosną szybciej niż średnia dla UE
-Ile żywności eksportujemy do krajów naszych mundialowych rywali?
-Credit Agricole: Produkcja przemysłowa wyraźnie powyżej oczekiwań
-Pekao i KUKE mają wspólną ofertę dla eksporterów
-KE bierze się za stosowanie przez producentów podwójnych standardów
-Każdy supermarket może stać się elektrownią
-PRCH o zmianach zwyczajów zakupowych po ograniczeniu handlu
-Jakie triki stosują producenci żywności? Lista nadużyć jest spora
-5 trendów konsumenckich w branży piw rzemieślniczych
-Można składać wnioski o przyznanie wsparcia na "Restrukturyzację małych gospodarstw"
-3-4 października 2018 r. w Białymstoku odbędzie się Wschodni Kongres Gospodarczy
-Ekspert: Mundial to idealna okazja, aby pokusić się o jakąś niestandardową formę promocji
-Ekspert: RODO weszło w życie. Na co będą teraz zwracać uwagę regulatorzy?


 
Archiwum
- Czerwiec 2018
 
Archiwum roczne
2007
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2006
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2005
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2004
I IX X XI
XII - - -
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | do góry | strona główna | administrator | 

   
 
 
E-mail: biuro@netb.pl,   Telefon: +48 12 687-55-00,  Faks: +48 12 395-32-76; +48 12 687-55-01.
 
  NetBrokers Sp. z o.o. dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich poprawnosci i nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.