Internetowa Giełda Towarowa NetBrokers jest największą w Polsce platformą skierowaną do firm działających na rynku rolno-spożywczym.  
 
 
wersja polska
wersja angielska
wersja rosyjska
 
Tabela ofert
 Kod firmy:
 ID:
 Hasło:
Wejście Rejestracja
   
 
  | O firmie | Cennik | Reklama | Informacje prasowe | Instrukcja obsługi | Kontakt | Charakterystyka Tabeli Ofert |
 
   
 
Miejsce na Twoją
reklamę
Miejsce na Twoją
reklamę
 
 
      Wyświetlanie wyników: 10 25 50 wszystkie                waluty online: [Bankier.pl]
 
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | na dół | strona główna | administrator |     
 
 
Unia Europejska
  Wspólna Polityka Rolna
- Informacje ogólne
- Dopłaty bezpośrednie
- WPR na lata 2014-2020
- Płatności bezpośrednie

-

Handel zagraniczny
- Portal UE
   
Rynki towarowe
  Mięso
- Notowania
- Notowania rynków zagranicznych
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW: [ wieprzowina, wolowina, drób, baranina ]
  Zboże
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Pasze
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Owoce i warzywa
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Mleko
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Cukier
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Prognozy
- Ogólne,    Mięso
- Zboże,      Mleko
  Wykresy cen towarów
- Wykresy z tabeli NetBrokers
   
Wokół rynków
- Środki ochrony roślin [10]
- Pasze i dodatki [37]
- Przyprawy i osłonki [19]
- Maszyny i urządzenia [27]
- Usługi transportowe [74]
- Wędliny [14]
- Magazyny, chłodnie, itp. [44]
   
 
 
Komentarze i analizy - Rynek mięsa
www.netb.pl
2017-06-01
Indykpol: Grypa ptaków przerwała naszą ekspansję do Afryki i na Bliski Wschód

Grupa Indykpol SA w I kwartale 2017 roku uzyskała 306,3 mln zł przychodów ze sprzedaży wobec 319,2 mln zł w I kwartale 2016 roku (spadek o 4,1 proc.). Zysk netto grupy spadł z 4,7 mln zł w I kw. 2016 r. do 306 tys. zł w I kw. 2017 roku.

W I kwartale 2017 r. Grupa Indykpol osiągnęła przychody ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów w kwocie 306,2 mln zł i zamknęła miniony kwartał zyskiem na działalności operacyjnej 1,7 mln zł, zyskiem brutto 647 tys. zł, a zyskiem netto 306 tys. zł.

W porównaniu do wyników I kwartału ubiegłego r. przychody ze sprzedaży spadły o 4,1%, pogorszyła się również rentowność sprzedaży. Spółka Indykpol wypracowała przychody ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów w kwocie 299,4 mln zł. Zamknęła I kwartał 2017 r. stratą na działalności operacyjnej w kwocie 1,8 mln zł, stratą brutto 2,9 mln zł oraz stratą netto w wysokości 2,6 mln zł.

W porównaniu do wyników I kwartału r. ubiegłego przychody spadły o 7,7 proc., pogorszyła się również zyskowność prowadzonej działalności.

Jak podaje spółka, na wyniki I kwartału istotny wpływ miało pojawienie się ognisk ptasiej grypy w Polsce oraz w woj. warmińsko-mazurskim. Zdarzenia te ograniczyły dostęp polskiego drobiu do rynków zagranicznych, zwłaszcza poza unijnych oraz zwiększyły koszty ponoszone na zagwarantowanie bezpieczeństwa na fermach oraz w zakładach ubojowych. Efektem tego było pogorszenie rentowności realizowanej sprzedaży.

W 2016 r. aż w 23 krajach UE odnotowano ogniska ptasiej grypy typu H5N8 u drobiu. Najwcześniej wirus ten wystąpił na Węgrzech, w Polsce pierwszy przypadek odnotowano na początku grudnia ub.r. Zdarzenie to ograniczyło eksport mięsa i produktów drobiowych z terytorium Polski do niektórych krajów trzecich takich jak: Algieria, Azerbejdżan, Chiny, Gruzja, Japonia, RPA, Tajwan i Wietnam.

Jak podkreśla spółka, od dłuższego czasu w Polsce występuje nadprodukcja drobiu i ograniczenia w eksporcie pogarszają marże osiągane zarówno przez rzeźnie, jak i hodowców.

Dominującą pozycję w eksporcie Spółki zajmują kraje UE, do których trafia około 90% eksportowanych produktów. Spółka współpracuje również z partnerami z krajów Dalekiego Wschodu oraz Afryki. Ograniczenia eksportowe przerwały między innymi ekspansję Grupy Indykpol w krajach afrykańskich i krajach Dalekiego Wschodu.

Grupa realizowała rosnącą sprzedaż eksportową i wiązała z tymi rynkami istotne plany rozwojowe. Należy zaznaczyć, że sprzedaż ta cechowała wyższą rentownością niż sprzedaż na rynek europejski, a produkty tam wysyłane uzupełniały portfolio produktów sprzedawanych w kraju i Europie.
Chociaż pojawienie ogniska ptasiej grypy w Polsce nie wpłynęło bezpośrednio na eksport Spółki na rynek unijny, to wpłynęło na pogorszenie rentowności realizowanej sprzedaży.

Pod koniec stycznia b.r. ptasia grypa dotarła do woj. warmińsko-mazurskiego. W dniu 29 stycznia 2017 r. Główny Lekarz Weterynarii poinformował o wystąpieniu ogniska ptasiej grypy w miejscowości Tomaryny w gminie Gietrzwałd (powiat olsztyński). Służby weterynaryjne wyznaczyły strefę zapowietrzoną o promieniu 3 km oraz strefę zagrożenia o promieniu 10 km, oraz poinformowały o wdrożeniu w gospodarstwie wszystkich procedur zwalczania ptasiej grypy. Ustanowienie strefy zagrożenia wokół ogniska w gminie Gietrzwałd nie ograniczyło możliwości sprzedaży przez Spółkę na rynek unijny, wpłynęło jednak na eksport do krajów, które stosują regionalizację obejmującą swym zakresem powiat lub województwo.

Uwzględniając bliskość ogniska Spółka podjęła działania mające na celu zabezpieczenie przed tym zagrożeniem, stosownie do zaleceń wynikających z rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z występowaniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz.U. 2016, poz. 2091). Biorąc pod uwagę, że jednym z wektorów przenoszenia choroby są ludzie oraz środki
transportu Spółka profilaktycznie wprowadziła dodatkowe środki bezpieczeństwa we wszystkich swoich zakładach i fermach. Już wcześniej w Spółce został wdrożony szczególny nadzór nad fermami obejmujący restrykcyjne egzekwowanie przepisów o izolacji drobiu od kontaktu z otoczeniem, zwłaszcza z dzikim ptactwem. Wprowadzono ograniczenie wstępu osób trzecich na fermy oraz podjęto działania mające na celu zabezpieczenie paszy i wody dla drobiu przed dostępem dzikiego ptactwa
Źródło: portalspozywczy.pl

 
 
 
NetBrokers
-Rodziewicz: Nowy minister spróbuje nowych instrumentów w walce z ASF
-Rynek drobiu: Brazylia łagodzi stanowisko w sporze z UE
-BGŻ BNP Paribas: Eksport z Polski zajmuje miejsce drobiu importowanego z Brazylii
-Piotr Kulikowski nowym prezesem Krajowej Rady Drobiarstwa
-Podmioty spoza Unii Europejskiej z zainteresowaniem patrzą na polską branżę mięsną
-Jurgiel: Nie będzie żadnych zmian w przepisach o uboju rytualnym
-Kolejny krok do otwarcia rynku Chin na ukraiński drób
-IERiGŻ: Ceny ryb rosną, ale wolniej niż innych grup żywności
-IERiGŻ: Opłacalność produkcji indyczej zbliża się do progu rentowności chowu
-IERiGŻ: Sytuacja na rynku jaj konsumpcyjnych stabilizuje się
-Chiny wprowadzają cła na drób z Brazylii
-Stowarzyszenie Otwarte Klatki o nieprawidłowościach na fermie drobiu. Branża: Podobne patologie nie są normą
-Rosnąca liczba kur w przydomowych hodowlach reakcją na wzrost cen jaj?
-Branża drobiarska to jeden z działów gospodarki, w których Polska odniosła największy sukces


 
Archiwum
- Czerwiec 2018
 
Archiwum roczne
2007
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2006
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2005
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2004
I IX X XI
XII - - -
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | do góry | strona główna | administrator | 

   
 
 
E-mail: biuro@netb.pl,   Telefon: +48 12 687-55-00,  Faks: +48 12 395-32-76; +48 12 687-55-01.
 
  NetBrokers Sp. z o.o. dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich poprawnosci i nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.