Internetowa Giełda Towarowa NetBrokers jest największą w Polsce platformą skierowaną do firm działających na rynku rolno-spożywczym.  
 
 
wersja polska
wersja angielska
wersja rosyjska
 
Tabela ofert
 Kod firmy:
 ID:
 Hasło:
Wejście Rejestracja
   
 
  | O firmie | Cennik | Reklama | Informacje prasowe | Instrukcja obsługi | Kontakt | Charakterystyka Tabeli Ofert |
 
   
 
Miejsce na Twoją
reklamę
Miejsce na Twoją
reklamę
 
 
      Wyświetlanie wyników: 10 25 50 wszystkie                waluty online: [Bankier.pl]
 
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | na dół | strona główna | administrator |     
 
 
Unia Europejska
  Wspólna Polityka Rolna
- Informacje ogólne
- Dopłaty bezpośrednie
- WPR na lata 2014-2020
- Płatności bezpośrednie

-

Handel zagraniczny
- Portal UE
   
Rynki towarowe
  Mięso
- Notowania
- Notowania rynków zagranicznych
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW: [ wieprzowina, wolowina, drób, baranina ]
  Zboże
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Pasze
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Owoce i warzywa
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Mleko
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Cukier
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Prognozy
- Ogólne,    Mięso
- Zboże,      Mleko
  Wykresy cen towarów
- Wykresy z tabeli NetBrokers
   
Wokół rynków
- Środki ochrony roślin [10]
- Pasze i dodatki [37]
- Przyprawy i osłonki [19]
- Maszyny i urządzenia [27]
- Usługi transportowe [74]
- Wędliny [14]
- Magazyny, chłodnie, itp. [44]
   
 
 
Opracowania
www.netb.pl
2017-06-01
PRCH: Niemcy tracą na zakazie handlu w niedziele. Przedsiębiorcy chcą zmienić prawo

„Chcemy równych szans” – to jedno z haseł sojuszu zawiązanego przez niemieckich przedsiębiorców w walce o otwarcie sklepów w niedziele. Przedstawiciele handlu zwracają uwagę m.in. na odpływ klientów do sklepów internetowych, których 20-30% przychodów pochodzi właśnie z handlu w niedziele. Coraz więcej Niemców również zamiast standardowych zakupów w tygodniu, decyduje się na niedzielne wyjazdy do przygranicznych centrów handlowych – m.in. w Polsce - informuje Polska Rada Centrów Handlowych.

Podczas poniedziałkowego spotkania w Kolonii, duże niemieckie sieci handlowe – m.in. Karstadt, Kaufhof, KaDeWe – zawiązały sojusz do walki o otwarcie sklepów w niedziele, a kolejne spółki już wyraziły chęć dołączenia do inicjatywy. Stephen Fanderl, dyrektor sieci Karstadt poinformował, że przedstawiciele branży domagają się stworzenia warunków umożliwiających działalność sklepów w niedziele, która obecnie jest możliwa jedynie 4 razy w ciągu roku. Nie żądają natomiast, aby sieci handlowe były otwarte we wszystkie 52 niedziele w ciągu roku, ale wówczas, kiedy jest zainteresowanie ze strony klientów oraz pracowników – osoby chętne do pracy w niedziele dostawałyby bowiem za to specjalny dodatek - informuje Polska Rada Centrów Handlowych.

Jak wskazał Andre Maeder, CEO KaDeWe – tradycyjny handel znajduje się w niekorzystnej sytuacji w porównaniu z handlem internetowym i sklepami zlokalizowanymi na terenach przygranicznych, np. w Holandii czy Polsce. Około 20-30% przychodów sklepów internetowych pochodzi z handlu w niedziele. Natomiast przygraniczne centra handlowe przeżywają w niedziele prawdziwe oblężenie – co jest najlepszym potwierdzeniem no to, że mieszkańcy Niemiec chcą robić zakupy tego dnia. Ponadto wolne niedziele od dawna już nie funkcjonują, bowiem obecnie ponad 11 mln Niemców pracuje właśnie w niedziele, m.in. w usługach gastronomicznych - podaje PRCH.

- Aktywność niemieckich przedsiębiorców zdaje się wytrącać kolejny argument z rąk pomysłodawców ustawy o zakazie handlu w niedziele w Polsce. Nawet tak wysoko rozwinięta gospodarka niemiecka, coraz bardziej odczuwa skutki wprowadzonego ponad dekadę temu zakazu handlu w niedziele. Jak wskazali przedstawiciele sojuszu – klienci, współpracownicy oraz sprzedawcy są wystarczająco dojrzali, aby sami mogli decydować, czy chcą tego dnia w sklepie kupować, pracować, czy sprzedawać. Uzyskaniu takich praw ma służyć właśnie inicjatywa Selbstbestimmter Sonntag – czyli Samorządne Niedziele – tradycyjny handel chce sam decydować, kiedy i które sklepy będą otwarte – mówi Radosław Knap, Dyrektor Generalny PRCH.
Postępująca europejska liberalizacja zakazu handlu w niedziele

Od wprowadzenia we Francji w 2009 roku regulacji, których celem była zapewnienie ochrony prawnej niedziel, jako dnia wolnego, wprowadzono wiele zmian liberalizujących przepisy. Utworzono ponad 500 wyjątków od zakazu, a w dużych miastach, które określono jako obszary turystyczne, zakaz handlu w praktyce nie obowiązuje. W połowie 2016 r. wprowadzono też zmiany dopuszczające działania supermarketów, sklepów meblowych i ogrodniczych w niedzielne przedpołudnie - podaje PRCH.

W Hiszpanii od lat 90-tych poprzedniego stulecia obowiązywały ograniczenia w handlu w niedziele, których celem była ochrona małych, rodzinnych sklepów. Jednak w roku 2000 zostały wprowadzone zmiany liberalizujące te restrykcje, a proces ten nadal postępuje.

W 2010 roku w Portugalii po latach obowiązywania regulacji wprowadzono całkowitą liberalizację handlu jako środek do zwiększenia miejsc pracy i wsparcia gospodarki. Od tamtego czasu w tym katolickim kraju, wszystkie sklepy we wszystkich formatach (sklepy przy ulicach, dyskonty, hipermarkety i duże centra handlowe) mogą być otwarte od 06:00 do 00:00 przez 7 dni tygodnia przez 365 dni w roku.

Warto zauważyć, że zakres restrykcji (jeśli są) pozwala na regulacje regionalne (np. we Francji, Hiszpanii czy Holandii), godzinowe (6 godzin otwarcia w niedziele dla sklepów większych niż 280 m2 w Anglii) lub produktowe (np. sprzedaż alkoholu w Szwecji), nie prowadzi natomiast do całkowitego zamknięcia handlu w niedziele.

Analizując rynki europejskie można zaobserwować trend liberalizacji ograniczeń dot. handlu w niedziele. 13 spośród 30 badanych państw europejskich nie posiada żadnych ograniczeń, a w gronie tym znajduje się aż 6 krajów z Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród krajów, które posiadają restrykcje, aż 15 w ciągu 10 ostatnich lat przeprowadziło proces rozluźniania prawa i ograniczenia restrykcji - informuje PRCH.
Źródło: www.portalspozywczy.pl

 
 
 
Tygodnik Finansowy
-Coraz więcej firm decyduje się na programy lojalnościowe
-EEC 2018: Nowe rozdanie w handlu (zakresy debat i prelegenci)
-O perspektywach branży rolno-spożywczej na rynkach zagranicznych podczas EEC 2018
-Krakowska restauracja wprowadziła psie menu
-Wietnam może być dla polskich firm spożywczych bramą do Azji Płd.-Wsch.
-PAIH dołączyła do organizacji European Trade Promotion Organisations
-KRUS: Ponad 18 tysięcy wypadków w rolnictwie zgłoszono w 2017 r.
-EEC 2018: Przedstawiciele branży rolno-spożywczej i handlu będą debatować w maju w Katowicach
-Najmłodsi pracownicy mają wysokie oczekiwania wobec pracodawcy - badanie
-Podatek od linków i kara za fake newsy? ZPP powołuje Forum Wydawców Internetowych
-UOKiK o jakości paliw w 2017 roku: Nieprawidłowości poniżej 3 proc.
-Import włoskiej żywności wzrósł niemal o 50 proc. przez ostatnie 5 lat
-Ekspert: Rośnie zainteresowanie kuchnią azjatycką i żywnością z Azji
-Ekspert: Produkcja dostała zadyszki


 
Archiwum
- Kwiecień 2018
 
Archiwum roczne
2007
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2006
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2005
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2004
I IX X XI
XII - - -
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | do góry | strona główna | administrator | 

   
 
 
E-mail: biuro@netb.pl,   Telefon: +48 12 687-55-00,  Faks: +48 12 395-32-76; +48 12 687-55-01.
 
  NetBrokers Sp. z o.o. dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich poprawnosci i nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.