Internetowa Giełda Towarowa NetBrokers jest największą w Polsce platformą skierowaną do firm działających na rynku rolno-spożywczym.  
 
 
wersja polska
wersja angielska
wersja rosyjska
 
Tabela ofert
 Kod firmy:
 ID:
 Hasło:
Wejście Rejestracja
   
 
  | O firmie | Cennik | Reklama | Informacje prasowe | Instrukcja obsługi | Kontakt | Charakterystyka Tabeli Ofert |
 
   
 
Miejsce na Twoją
reklamę
Miejsce na Twoją
reklamę
 
 
      Wyświetlanie wyników: 10 25 50 wszystkie                waluty online: [Bankier.pl]
 
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | na dół | strona główna | administrator |     
 
 
Unia Europejska
  Wspólna Polityka Rolna
- Informacje ogólne
- Dopłaty bezpośrednie
- WPR na lata 2014-2020
- Płatności bezpośrednie

-

Handel zagraniczny
- Portal UE
   
Rynki towarowe
  Mięso
- Notowania
- Notowania rynków zagranicznych
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW: [ wieprzowina, wolowina, drób, baranina ]
  Zboże
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Pasze
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Owoce i warzywa
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Mleko
- Notowania
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Cukier
- Komentarze i analizy
- Informacje MRiRW
  Prognozy
- Ogólne,    Mięso
- Zboże,      Mleko
  Wykresy cen towarów
- Wykresy z tabeli NetBrokers
   
Wokół rynków
- Środki ochrony roślin [10]
- Pasze i dodatki [37]
- Przyprawy i osłonki [19]
- Maszyny i urządzenia [27]
- Usługi transportowe [74]
- Wędliny [14]
- Magazyny, chłodnie, itp. [44]
   
 
 
Komentarze i analizy - Rynek mięsa
www.netb.pl
2019-03-14
Branża produkcji wołowiny musi być transparentna

Wizerunek polskiej branży produkcji wołowiny, po ostatniej aferze znacząco ucierpiał na arenie międzynarodowej, a ceny w skupach nie wróciły jeszcze do poziomu sprzed tego wydarzenia. Dzisiaj, wszelkie wysiłki administracji i branży skupiają się na odbudowie wizerunku i zagwarantowaniu przejrzystości produkcji wołowiny w Polsce. Jak mówi Jerzy Wierzbicki - przedstawione przez nas postulaty, w rozmowach prowadzonych z innymi krajami, spotykają się z bardzo dobrym odbiorem i jesteśmy chwaleni za to, że skutecznie je realizujemy - czytamy na farmer.pl.

Podczas dzisiejszej konferencji ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz Pawła Niemczuka Głównego Lekarza Weterynarii, w której wzięli również udział przedstawiciele branży mięsa wołowego wskazano wyniki pokontrolne Głównego Inspektoratu Weterynarii oraz szereg działań naprawczych, które są aktualnie wdrażane. Jednocześnie w przyszłości mają wyeliminować podobne sytuacje.

Jacek Zarzecki reprezentujący Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego oraz Radę Sektora Wołowiny ocenił, podczas spotkania z dziennikarzami, że branża jest bardzo zadowolona z działań podjętych przez ministra rolnictwa i Głównego Lekarza Weterynarii. - Dzisiaj mogę powiedzieć, że te nasze propozycje są w części realizowane, a w części jeszcze dyskutowane. Nie jest też tak, że liczymy tylko na to co zrobi ministerstwo czy weterynaria. Dlatego podczas pierwszego posiedzenia „Porozumienia Rolniczego” długo dyskutowano działania antykryzysowe i strategię sektora wołowiny oraz to, co należy zrobić, aby nie dopuścić w przyszłości do takich sytuacji.

W najbliższym czasie, jednym z elementów ochrony wizerunku polskiej wołowiny ma być zabezpieczenie środków z obu funduszy promocji – mleka i mięsa wołowego na działania antykryzysowe. - Chcemy przedstawić naszym kontrahentom zagranicznym i krajowym wszystkie działania, które zostały podjęte przez branżę i organy państwa. W ciągu dwóch tygodni ruszy kampania informacyjna w kraju. W drugim etapie, będzie ona prowadzona poza granicami Polski, w szczególności w tych krajach, do których mięso z tej ubojni trafiło. W szczególności będziemy uwzględniać tu Czechów i Słowaków, gdzie ta sytuacja jest najbardziej napięta. Dzisiaj widzimy, że takie sytuacje zdarzają się w całej Europie. Musimy o tym mówić otwarcie. Branża jest gotowa do samooczyszczenia, do mówienia o tym problemie i podejmowania konkretnych działań.

Z kolei Jerzy Wierzbicki, prezes Polskiego Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego oraz przedstawiciel Rady Sektora Wołowiny zauważył, że inne kraje zaczynają przyjmować z aprobatą polskie działania naprawcze. – Działamy również w Federacji Związków Branżowych Producentów Rolnych przy COPA-COGECA i już na kilku spotkaniach miałem okazję rozmawiać o tych wydarzeniach z przedstawicielami organizacji rolniczych innych krajów. Oczekiwano od nas szybkich działań i reakcji na daną sytuację, która odbiła się szerokim echem w Unii Europejskiej, a same dyskusje na ten temat toczyły się 2-3 tygodnie w poszczególnych krajach. Przekazaliśmy im nasze 10 postulatów, złożone wcześniej do pana ministra Ardanowskiego, spotkało się to z bardzo dobrym odbiorem. Inne kraje pochwalają nas za to, że przedstawiliśmy takie propozycje i skutecznie je realizujemy – podkreślił Jerzy Wierzbicki.
Jednocześnie prezes PZPBM przypomniał o formularzu zamieszczonym na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii, za pomocą którego można zgłosić złamanie prawa czy też nadużycia np. przy obrocie zwierzętami, czy ich uboju. – Zrzeszenie, od ponad miesiąca także prowadzi monitoring ogłoszeń dotyczących sztuk pourazowych. Widzimy bardzo dobre efekty, bo praktycznie już spora część tych ogłoszeń zniknęła z głównych serwisów ogłoszeniowych. Będziemy to kontynuować i dalej zgłaszać takie informacje do odpowiednich organów ścigania – zaznaczył na koniec Wierzbicki.

W imieniu przetwórców wypowiedział się Janusz Rodziewicz ze Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP - incydent, który miał miejsce w Kalinowie miał bardzo negatywny wpływ na cały obszar branży polskich artykułów rolno-spożywczych. Mięso, w tym polska wołowina jest całkowicie bezpieczna ale konsumentom należą się dokładne wyjaśnienia, wiec chcemy informować, o tym jak wygląda nasza współpraca i podejmowane działania. Mówimy o tym wszystkim i realizujemy samokontrolę i weryfikację w branży.

Źródło: farmer.pl

 
 
 
NetBrokers
-MRiRW rozważa zmiany w przepisach dotyczących uboju zwierząt na własny użytek
-UPEMI organizuje spotkanie branżowe na temat największych wyzwań stojących przed branżą mięsną
-Chiny: Problemy z ASF zwiększą spożycie drobiu
-Tuńczyk coraz popularniejszy w Polsce
-Belgia: Wykryto 26 ognisk grypy ptaków na fermach drobiu
-Weterynarze: Embargo USA na polską wieprzowinę może przynieść efekt domina
-Eksport polskiego drobiu do RPA zagrożony?
-Czy krowy niszczą klimat? Branża mięsna podważa raport FAO
-Kubańczycy chcą skontrolować polskie zakłady przetwórstwa rybnego
-Świadomość konsumentów na temat jaj i mięsa rośnie. Podobnie będzie z rybami?
-Amerykanie rozważają wstrzymanie importu wieprzowiny z Polski
-Co jest największym utrudnieniem dla firm w wycofaniu jaj z chowu klatkowego? (raport)
-Branża apeluje: Nie wyrzucajmy jaj po przekroczeniu daty minimalnej trwałości
-Niemcy: Rzeźnia przerabiała na mięso chore i padłe krowy


 
Archiwum
- Maj 2019
 
Archiwum roczne
2007
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2006
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2005
I II III IV
V VI VII VIII
IX X XI XII
2004
I IX X XI
XII - - -
 
 
    Dział Handlowy:  Gadu-Gadu 4997525 | wstecz | dalej | do góry | strona główna | administrator | 

   
 
 
E-mail: biuro@netb.pl,   Telefon: +48 12 687-55-00,  Faks: +48 12 395-32-76; +48 12 687-55-01.
 
  NetBrokers Sp. z o.o. dokładając wszelkich starań, aby informacje zamieszczone na poniższych stronach były kompletne i zgodne z prawdą, nie jest jednak w stanie zagwarantować ich poprawnosci i nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci za jakiekolwiek szkody powstałe w wyniku korzystania z nich.